محل تبلیغات شما

یکشنبه هفته آینده تحریم تسلیحاتی ۱۰ساله ایران لغو خواهد شد. اتفاقی که بسیاری آن را فارغ از تمامی اتفاقات جنبی آن، یک پیروزی بزرگ برای ت کشورمان در عرصه بین‌المللی می‌دانند. موفقیتی که ثمره جنگ دیپلماتیک ۴ساله ایران با ایالات‌متحده در تمامی عرصه‌ها بوده است.ایالات‌متحده به هر دری زد تا چنین اتفاقی رخ ندهد اما به خاطر ایستادگی مردم و تلاش مسئولان و دیپلمات‌ها این تحریم کنار خواهد زده شد.


رئیس‌جمهوری کشورمان نیز در همین رابطه با اشاره به اینکه، آنها که می‌‌گویند برجام چه خاصیتی داشته، این یکی از کارهای برجام است که از این به بعد می‌‌توانیم اسلحه را به هر کشوری که خواستیم بفروشیم یا از هر کشوری که خواستیم بخریم. این تنها یکی از اقدامات دولت است. آنچه مشخص است با توجه به وضعیت موجود نیاز است تا کشور در راستای رسیدن به برخی از اهداف اندکی صبر و حوصله در دستورکار قرار دهد؛ به‌گونه‌ای که در مقوله برجام به نظر می‌رسد در آینده ثمرات بیشتری از آن متوجه کشورمان شود. در این برهه زمانی که دولتمردان ایالات‌متحده با ت‌های غیراصولی خود گریبان ایران و سایر کشورهای جهان را گرفته‌اند، به نظر می‌رسد در دستورکار قرار دادن تی اصولی و منطقی از سوی ایران بتواند ایران را به دستاوردهای بیشتری نظیر لغو تحریم‌های تسلیحاتی سوق دهد. عبدالرضا فرجی‌راد،‌ سفیر پیشین ایران در نروژ صحبت های جالبی در باره این مسئله انجام داده است.

 

تا چند روز دیگر تحریم‌های تسلیحاتی ایران لغو خواهد شد، آیا این اتفاق در عمل نیز محقق خواهد شد؟


مقوله لغو تحریم‌های تسلیحاتی یا تمدید آنکه امروز ترامپ به دنبال آن است شامل دو مقطع زمانی می‌شود. یک مقطع آن تا زمان انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات‌متحده است که سه هفته تا آن زمان باقی مانده و آنچه مشخص است اتفاق خاصی نخواهد افتاد و ترامپ نیز نمی‌تواند ایران را به سمت مذاکره بکشاند و نه می‌تواند حرکت خاصی انجام دهد. از سوی دیگر نیز ایران در این برهه زمانی به دنبال یک معامله کلان تسلیحاتی نیست و نه قصد دارد محموله سلاح به سایر کشورها به فروش برساند. ایران غالب تسلیحات موردنیاز را خود تولید می‌کند و توجهی در این زمینه وجود نداشته است و با روش‌های که موجود بوده ایران نیازهای خود را برطرف کرده است. پس از انتخابات ایالات متحده نیز آنچه تعیین‌کننده است این است که چه کسی فاتح انتخابات آمریکا می‌شود. اگر بر طبق نظرسنجی‌های آمریکا که ۸۰ درصد آنها جو بایدن را پیروز انتخابات می‌دانند، او برنده شود،‌ قضیه راحت‌تر می‌شود؛ زیرا آنها در ۴ سال دوره ترامپ او را محکوم کردند و بارها اعلام کردند که در صورت پیروزی به برجام باز خواهند گشت. اساسا جو بایدن خود برجام را در دوران اوباما به سرانجام رساند از این رو قطعا به برجام باز خواهند گشت. در عمل زمانی که بایدن به برجام بازگردد پس تحریم تسلیحاتی معنایی ندارد و لغو آن نیز در عمل محقق می‌شود. ترامپ نیز با نپذیرفتن لغو تحریم‌های تسلیحاتی به دنبال استفاده تبلیغاتی از آن در راستای انتخابات ریاست‌جمهوری است.

منبع: https://etemadonline.com/


UPS Avio 4000 – 10-40 kVA OnLine EXIMPOWER ITALY

راز بازی انفجار چیست و چگونه می توان برنده این بازی شد؟

عوامل مؤثر در قیمت خرید باطری فرسوده چیست؟

تسلیحاتی ,برجام ,نیز ,لغو ,انتخابات ,زمانی ,تحریم‌های تسلیحاتی ,است که ,لغو تحریم‌های ,در این ,به برجام

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
پرورش وفروش قرقاول اسماعیل وامیر علی پرورش و فروش قرقاول آمریکایی وسیلور، ( بالغ،جوجه،تخم نطفه دار،آماده طبخ ) globerestrich Antonio's notes خبر،سیاسی،اجتماعی،فرهنگی و ... در ثانیه زندگی کن... مجله اینترنتی صبحونه خرید آنلاین پرواز خارجی سکوت شب Kathy's collection ﻣﺎ ﺍﺯ ﺩﯾﺪﺍﺭ ﺍﻣﺎﻡ ﺯﻣﺎﻥ ﻣﺤﺮﻭﻡ ﺷﺪﻩ ﺍﯾﻢ ﺍﻣﺎ